Certyfikaty

certyfikat FSC

Historia

Historia Firmy

Lokalizacje

LOKALIZACJE

Malta-Decor Sp. z o.o. to obecnie dwa nowoczesne zakłady z parkiem maszynowym pięciu maszyn papierniczych (trzy w Poznaniu oraz dwie w Rudawie).

Obie lokalizacje z powodzeniem wykorzystują swoje dogodne położenie geograficzne korzystając z bliskości ważnych szlaków komunikacyjnych osi północ-południe oraz wschód-zachód.

Poznań

Malta-Decor Sp. z o.o.
ul. Wołkowyska 32
PL 61-132 Poznań

Malta-Decor Sp. z o.o. położona jest w centrum Poznania, w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Jest to jednocześnie główna siedziba firmy.

Lokalizacja przemysłu na terenie obecnej fabryki sięga wieku XVIII.

Poznań to stolica Wielkopolski, pod względem liczby ludności piąte miasto w Polsce i centralna część aglomeracji poznańskiej:
  • 300 km od Berlina,
  • 330 km od Warszawy.
Odległość od wschodniej granicy Polski to niecałe 500 km, a od południowej niecałe 250 km.

Geograficzne i komunikacyjne położenie sytuuje obszar aglomeracji poznańskiej na pozycji uprzywilejowanej. Tutaj krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne z zachodu na wschód oraz z północy na południe.

Dogodne połączenia drogowe, kolejowe i lotnicze mają decydujący wpływ na dynamiczny rozwój miasta i regionu.
Rudawa

Malta-Decor Sp. z o.o.
Zakład w Rudawie
PL 48-330 Nowy Świętów

Malta-Decor Sp. z o.o., Zakład w Rudawie położony jest na południu kraju, kilka kilometrów od urokliwego miasteczka uzdrowiskowego Głuchołazy i od granicy z Republiką Czeską.

Papiernictwo w okolicach Głuchołaz ma bogate tradycje sięgające XVII wieku, kiedy to cały Śląsk należał do Czech będących pod władaniem Habsburgów austriackich. Na szerszą skalę produkcję papieru w regionie rozpoczęto od 1902 roku wraz z założeniem pierwszej fabryki papieru w Głuchołazach. Następnie zaczęły powstawać kolejne zakłady przyczyniając się do dynamicznego rozwoju regionu.

Lokalizacja zakładu w pełni wykorzystuje dogodne położenie geograficzne oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową korzystając z bliskości przebiegu tras tranzytowych z zachodu na wschód oraz z północy na południe:
  • 150 km od Wrocławia,
  • 300 km od Pragi,
  • 350 km od Warszawy.